Kiedy jechać do Rumunii?

Wybierając się do Rumunii należy na początku wybrać cel naszej podróży, bowiem to od niego uzależniony jest najbardziej optymalny okres na wyjazd w te strony.

Jeśli profilem naszej podróży jest zwiedzanie i zapoznanie się z kulturą Rumunii w zasadzie każda pora roku będzie właściwa. Jednakże, trzeba zaznaczyć, że zimą wysokogórskie drogi mogą być zamknięte z powodu obfitych opadów śniegu. Z tego też względu dotarcie do niektórych miejsc w czasie zimy może zostać utrudnione, a w niektórych przypadkach w ogóle uniemożliwione. Zimą zdarza się, że Rumunii zamykają niektóre jaskinie i skanseny.

Najbardziej odpowiednim okresem na podziwianie zabytków w Rumunii jest koniec września i październik. Pobyt w Rumunii o tej porze roku jest dodatkowo atrakcyjny, pod względem wspaniałych jesiennych barw. Dla turystów chcących wypocząć nad morzem w przyjemnej temperaturze, zaleca się wyjazd do Rumunii w czerwcu i we wrześniu. Plaże są wówczas mało zatłoczone, a ceny dużo niższe niż w szczycie sezonu.

Miłośnicy wycieczek wysokogórskich najlepsze warunki na wędrówki będą mieli w Rumunii w okresie od maja do września. Rumuńskie Karpaty oferują wówczas nieograniczone możliwości. Fani sportów zimowych do Rumunii powinni wybrać się w okresie od grudnia do kwietnia. Liczne kurorty zapewniają w tym czasie wiele atrakcji i bogatą bazę noclegową.

Podstawowe dane o Rumunii
Stolica: Bukareszt
Powierzchnia: 238 391 km²
Liczba mieszkańców: 22,2 mln
Waluta: lej (RON)
(sprawdź kurs leja)
Język urzędowy: rumuński

Rumunia - flaga Rumunii

Rumunia - godło Rumunii

Miejsce na Twoją reklamę.
Kontakt